Pravidla soutěží

Berme prosím na vědomí, že v průběhu Hafiády je nutno dodržovat platná hygienická nařízení pro hromadné akce.

Haficross - "2 nohy a 4 tlapky běží pro útulky" 

a "Haficross - zdolej Prašivou a vyhraj".

POZOR!

Haficross se v roce 2022 opět   konat bude!!!!?

Trasa povede krásným prostředím pod horama.

Hlavním účelem tohoto běhu je  se po ránu rozhýbat, proběhnout, nebo i projít, a také podpořit útulky . Občerstvení na trase bude zajištěno. Místo startu i další podmínky budou ještě upřesněny. 

Startovné pro účast v Haficrossu  v plné výši poputuje  k některé organizaci starajícící  se o opuštěná zvířátka, a bude činit 300,- kč .


POSLUŠNOST - NEJLEPŠÍ MLADÝ CVIČITEL

Bude se soutěžit ve 4 kategoriích:

a) 0 - 6 let věku cvičitele

b) 7 - 10 let věku cvičitele

c) 11 - 13 let věku cvičitele

d) 14 - 15 let věku cvičitele


Co se bude hodnotit?

Cvičitel  do 10 let :

 • Ovladatelnost psa na vodítku -  chůze  u nohy
 • SEDNI, LEHNI, VSTAŇ (libovolně)
 • štěkání na povel (libovolně)
 • aport volný - činka psovoda (můžete mít vlastní nebo Vám činku zapůjčíme)
 • Aportem zde může být hračka, nebo míček, to co  má pejsek rád.
 • PAC - podání tlapky

Cvičitel 11 - 15 let:

 • ovladatelnost psa na vodítku  ( chůze u nohy, obraty )  
 • aport volný - činka psovoda (můžete mít vlastní nebo Vám činku zapůjčíme)
 • štěkání na povel - pes sedí u nohy na vodítku
 • SEDNI, LEHNI, VSTAŇ (na vodítku u nohy)
 • odložení psa na 25 kroků
 • Pac - podání tlapky
 • Pokud někdo ovládá svého psa perfektně i bez vodítka, nemusí vodíko použít !!

SOUTĚŽ "O NEJVOŘÍŠKOVATĚJŠÍHO VOŘÍŠKA"

Do této soutěže se přijímají všichni kříženci bez rozdílu velikosti. Pro hodnocení výsledků však budeme rozlišovat dvě kategorie: psi do 40 cm (malí psi) a nad 40 cm (střední a velcí). Soutěž je určena pro dospělé psy nad 1 rok věku. Vítězem bude voříšek nebo vořech, který se nejmíň podoba jakémukoliv obecně známému plemeni a má velké osobní kouzlo. Svou roli bude také hrát upravenost pejska. Ve vlastním zájmu nepřihlašujte psy s PP, kdyby náhodou zvítězili, mohlo by Vás to po zbytek života mrzet.

TOP "čistokrevňák"

Soutěž bude ve dvou kategoriích

1) trpasličí a malí pejsci ( do 40 cm)

2) střední a velcí  ( nad 40 cm)

Můžou se zúčastnit všichni psi, kteří jsou čistokrevní, bez rozdílu. Nevadí, že nemají PP. Pokud mají, nebudou jej ukazovat. Stačí, když vypadají jako čistokrevní . Soutěž je určená pro dospělé psy od 1 roku výše.

Rozhodovat bude 3 členná porota. Kriteriem bude prostě krása a upravenost pejska.

POZOR!  Štěňata soutěží pouze  o "Nejmilejší štěně Hafiády", nebudou vyzvány k soutěží o TOP čistokrevňáka , ani o Nejvořiškovatějšího voříška. Do věku 1 roku nelze spolehlivě říct, jak pejsek bude v dospělostí vypadat. Nelze určit kritéria hodnocení, proto je zde tohle omezení.

VOLNÁ DISCIPLÍNA (FREESTYLE)

V této kategorii můžete předvést cokoliv, co Váš pejsek umí. Soutěž bude hodnotit odborná porota, vítězem bude tým, který předvede nejatraktivnější kousky. Celé vystoupení nesmí trvat déle než 3 minuty. Po 3 minutách bude muset porota vystoupení přerušit ! Nerozhoduje délka, rozhodujícím faktorem bude krása vystoupení, a také jedinečnost předvedených prvků.

ČLOVĚKOPSÍ KARNEVAL -soutěž o nejlepší společnou masku

Tato soutěž je hodnocena jak publikem, tak i odbornou porotou. Proběhne formou přehlídky masek v kruhu. Kreativitě se meze nekladou, počet účastníku v zúčastněné předváděcí skupině není omezen. Jedinou podmínkou je, aby skupina (člověk a pes) tvořila tematický celek.(např. 4 v tanku a pes). Převlek psa není podmínkou.

Současně bude nejlepší masku vybírat porota. Součet bodů určí vítěze.

MISS-MISTER SYMPATIE HAFIÁDA 2022

Tato soutěž je hodnocena publikem, automaticky se jí účastní každý pes, který obdrží soutěžní číslo. Proběhne formou přehlídky psů v kruhu, avšak účast na přehlídce není podmínkou účasti v soutěži, hlasy od diváků sbíráte po celou dobu Hafiády. Diváci hlasují pomocí lístečků, které obdrží u vstupného - na lísteček zapíší číslo psa, který je jim nejsympatičtější, a vhodí jej do krabice u vstupu.

NEJMILEJŠÍ ŠTĚNĚ

Tato soutěž je hodnocena publikem, automaticky se jí účastní každé štěně, které obdrží soutěžní číslo. Proběhne formou přehlídky štěňat v kruhu, avšak účast na přehlídce není podmínkou účasti v soutěži, hlasy od diváků sbíráte po celou dobu Hafiády. Diváci hlasují pomocí lístečků, které obdrží u vstupného - na lísteček zapíší písmeno štěněte, které považují za nejmilejší, a vhodí jej do krabice u vstupu. Za štěně se u nás považuje pejsek, který ještě nemá 1 rok. Na přihlášku napište do kolonky " jméno psa" , jméno  štěněte -pomlčku- a za pomlčkou poznámku štěně. Automaticky bude zařazeno do soutěže. U prezence  štěńátko obdrží růžovou mašli, aby bylo  po celou dobu jasné, že se uchází o titul "Nejmilejší štěně Hafiády 2019".

STEZKA NÁSTRAH

V této soutěži půjde o běh s překážkami, nebudou to ale překážky klasické, nýbrž lákadla, která jsou pro některé pejsky neodolatelná.

Nejprve vyběhne pániček, asistenti přidrží psa, až bude pán v cíli, bude vypuštěn pes. Pán se bude snažit přivolat svého psího kamaráda. V tom momentě se objeví na trati překážky v podobě pamlsků a jiných nástrah. Účelem je, aby oba závodníci proběhli vytyčenou trasu v co nejrychlejším čase, oba časy se budou sčítat.

Případné pozření pamlsků psem nebo jeho pánem znamená diskvalifikaci družstva.

HRAVÁ SMEČKA

Tato soutěž bude příležitosti pro páničky s více pejsky, kde budou moct předvést vzájemnou kooperaci. Nejmenší počet čelnů smečky jsou tři, tedy pán a minimálně dva pejsci. Odborná porota se při udílení hodnocení bude řídit například počtem provedených cviků či počtem zvládnutých pejsků. Délka vystoupení je omezena na 3 minuty, po uplynutí určeného času porota  vystoupení přeruší.

GRAND PRIX 2022

Vítězem se stane pes nebo štěně, které nasbírá za celou dobu Hafiády nejvíce bodů.

V Každé soutěží bude bodováno prvních 5 mist.

Neváhejte a zúčastněte se co největšího počtu soutěží. Ceny budou stát za to!

FOTOSOUTĚŽ  -  v roce 2022 určutě bude, více informací zde!

SOUTĚŽ pro děti V KRESLENÍ PSA 

Tato soutěž bude probíhat po celou dobu trvání Hafiády. Děti budou mít k dispozici :

pomůcky ke kreslení, výkresy různého formátu, pastelky, tempery, vodové barvy i štětce.

Pokud chtějí použít vlastní, mohou si přinést. U kreslení bude dohled, který bude pomáhat

ostrouhat pastelky či tužky, vymění vodu a dohlédne na regulernost soutěže. Dítě musí obrázek nakreslit nebo namalovat vlastnoručně, a nesmí používat předlohu ani z mobilního telefonu.

Bezpečnost menších dětí si musí zajistit jejích doprovod. Hodnotit obrázky bude odborná porota, budou se hodnotit obrázky vzniklé na místě. Donesené obrázky nebudou hodnocené, bude je možné však vystavit v galerií, která bude mít místo v areálu  parku.

PRAVIDLA SOUTĚŽÍ, KTERÉ JSOU SOUČÁSTÍ MODERNÍHO HAFIBOJE BUDOU PŘEKVAPENÍM

Pravidla se dozvíte před závodem. Jediné, co smíme prozradit je to, že nebude u soutěží docházet k trápení psa ani psovoda. Může se zúčastnit každý tým. Můžeme vám však prozradit název našich soutěži, ať můžete nechat pracovat svou fantazii. Jsou jimi  "Jízda Králů,    Lovím,lovíš, lovíme, Stezka nástrah, Vejce, můj pes a já, Čmuchám dobře, čmuchám rád.

FEŠNÝ/Á SENIOR/KA

Soutěž je určená všem pejskům jakékoli rasy či vzrůstu, kteří již dosáhli devítí let věku. Bude hodnocená publikem, u vstupu diváci i účastníci obdrží hlasovací lístky, které budou po proběhlé výstavě vhazovat do krabiček u prezence. Který ze seniorů obdrží nejvíce hlasů bude vyhlášen

jako  "Nejfešnější senior Hafiády 2022" , také bude  odměněn  pohárem a cenou od sponzora.