O nás

Jak a proč jsme vznikli?

Milí přátelé,

vítáme Vás na  webových stránkách naší každoroční události Hafiáda. Jedná se o den plný soutěží, ukázek, přednášek a zábavy (nejen) pro rodiny s pejsky. Naleznete zde veškeré informace o soutěži, a časem možná i další zajímavosti ze světa našich čtyřnohých kamarádů.

Nelíbilo se nám, že většiny psích soutěží se mohou účastnit jen čistokrevní šampioni s předlouhým rodokmenem. Proto je tu soutěž Hafiáda, v níž se mohou o vítězství ucházet všichni pejsci bez rozdílu věku či původu.

Letošní ročník Hafiády se stává v pořadí již dvanáctým, a stejně jako doposud budeme rádi, když se sejdeme v hojném počtu, a společně znova prožijeme pohodový den plný  zábavy a zajímavých originálních soutěží.

Historie projektu

První Hafiáda se konala již v roce 2012 pod taktovkou paní Evy Matlochové, která je rovněž její zakladatelkou, a jejího věrného spoluorganizačního kolektivu.

Paní Eva je celoživotní milovnicí pejsků, která se rozhodla pro podobné nadšence uspořádat akci, kde by se mohli všichni sejít,  a vzájemně se podělit o dovednosti i krásu svých čtyřnohých přátel.

Od jedenáctého ročníku soutěže hlavní organizační otěže přebírají Sylwia Gajger a Diana Džupinová.

Získané peněžní výtěžky z akce poputují na dobročinné účely. V loňských ročnících byly předány např. Městskému útulku pro psy Třinec a Moravskoslezskému spolku na ochranu zvířat, Mazlíkům v nouzi, canisterapeutickému pejskovi paní Mileny Georgové, děvčatům starajícím se o staré pejsky v Třinci na Osůvkách. Opakovaně jsme také podpořili Čtyřlístek pro hafany a Spolek na ochranu koček a psů Jablunkovsko.  I v letošním ročníku zcela určitě najdeme vhodného kandidáta, který si za svou péči o opuštěné pejsky zaslouží dárek od nás všech.